Zajęcia i warsztaty dla klas IV-VIII – „Pozytywna Profilaktyka w każdej szkole”

W dniach 8-9.03 uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w autorskim Przedsięwzięciu Profilaktycznym Centrum Pomocy Pedagogiczno-Psychologicznej w Legionowie pt. "Pozytywna Profilaktyka w każdej szkole".

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele dzieci i młodzieży,

W dniach 8-9.03 uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w autorskim Przedsięwzięciu Profilaktycznym Centrum Pomocy Pedagogiczno-Psychologicznej w Legionowie pt. „Pozytywna Profilaktyka w każdej szkole”Zajęcia i warsztaty z elementami TUS w wymiarze 2 godz. lekcyjnych przeprowadził pan Piotr Zagajewski, wieloletni legionowski pedagog specjalny, edukator szkolny, policyjny specjalista ds. Nieletnich i Patologii oraz kurator sądowy, a obecnie certyfikowany trener TUS oraz dyplomowany terapeuta trudności wychowawczych. 

Przedsięwzięcie powstało na bazie trzech programów rekomendowanych przez Ministerstwo Zdrowia (NPZ), tj. „Unplugged” oraz Program Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie” i „Fantastyczne możliwości”. Scenariusze zajęć zostały oparte na najbardziej aktualnych informacjach dotyczących zagrożeń wśród dzieci i młodzieży oraz sposobach zapobiegania tym zjawiskom (ograniczenie inicjowania używania substancji psychoaktywnych – tytoniu/e-papierosów, alkoholu, narkotyków/dopalaczy, nabycie umiejętności właściwej komunikacji z rówieśnikami i dorosłymi oraz asertywnego przeciwstawiania się naciskom grupy rówieśniczej, znajomość zasad odpowiedzialności prawnej i społecznej nieletnich za czyny karalne: nękanie/znęcanie, bójki/pobicia, kradzieże, niszczenie mienia, zagrożenia z Internetu). Były poprzedzone szczegółowym wywiadem z wychowawcą o rodzaju problemów wychowawczych w danej grupie. 

Spotkanie naszych uczniów z panem Piotrem Zagajewskim wywarło na nich bardzo dobre wrażenie i deklaracje zmiany własnego postępowania na lepsze.  

Udostępnij ten wpis: